Skype tani edhe tek Windows Phone
Skype më në fund do të gjendet edhe tek telefonat Windows. Kjo do të mundësohet pas nënshkrimit të marrëveshjes me vlerë 8.5 milion dollarë mes Microsoft-it dhe Windows Phone.

Aplikacioni për mesazhet dhe video do të fillojë të jetë i integruar në telefonat Windows të cilat do të prodhohen në fund të këtij viti.

Lajmin e ka bërë të ditur drejtori i Windows Phone Joe Belfiore. Ndërsa zv.predenti i Skype, Pick Osterloh tha se kjo do të bëhet e mundur “së shpejti”. /albeu.com/
Shtuar më 16/01/2012, ora 17:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori