Skoda prezanton R200 Non-Fiction me 420 kuaj fuqi (FOTO LAJM)

Skoda prezanton modelin e saj më të ri dhe të çuditshëm R200 Non-Fiction, i cili është i ngjashëm me gjeneratën e parë të Audi R8 V8.

Makina ka një motor V8 4.2-litra që mund të prodhojnë deri në 420 kuaj fuqi. Ky model do të prezantohet në panairin që do të mbahet në Shangai, por zyrtarët e kompanisë Skoda kanë njoftuar se koncepti do të fillojë të prodhohet në janarin e vitit 2016.

Pritet që kompania të prodhojë vetëm 24 njësi dhe secila prej tyre mendohet se do të kushtojë 255 mijë euro. /albeu.com/
Shtuar më 19/04/2015, ora 12:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori