E FUNDIT/ Një plumb në kokë, vdes 26 vjeçari
Sistemi 'Tizen' në televiziorët Samsung
Samsung dëshiron që tek televizorët e tij inteligjentë të istalojë sistemin operativ “Tizen”. Përdorimi i sistemit 'Tizen' është mënyra më e mirë për të rritur numrin e platformës së tyre.

“Kompania Samsung shpreson se edhe prodhuesit e tjerë do të pranojnë Tizen-in, i cili me siguri do të ndihmojë sistemin operativ që tashmë gjendet në disa orët dhe kamera të mençura.

Kjo është edhe një nga hapat që Samsung dëshiron të dallohet nga Google, Androidi i të cilit gjendet në televizorët e kompanisë Philips”, ka thënë Kim Hyun-suk, drejtor i sektorit të televizorëve. /albeu.com/
Shtuar më 03/01/2015, ora 13:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori