Si të karikoni telefonin tuaj me qepë (VIDEO)

Nëse nuk keni karkës me vete apo një prizë pranë, tanimë mund ta mbushni telefonin tuaj duke përdorur një qepë, dhe elektrolite, të cilat mund t’i gjeni në pijet energjike ose Getorade.

Një gjë e tillë realizohet përmes energjisë që gjenerohet nga procesi i elektrolizës.

Për ta mbushur smartphone-in tuaj, Apple ose Android ju duhet: një qepë e madhe, një kaçavidë, telefoni,kabllo e USB dhe pije energjike.

Për më shumë shihni videon më sipër. /albeu.com/
Shtuar më 21/10/2016, ora 23:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori