Si Anonymous "furnizon" një kompani të madhe
Anonymous, organizata famëkeqe e hakerave, ka bërë emër duke luftuar për "të drejtat e njerëzve".Ironikisht, disa prej parave të fituara nga pamja e veçantë e grupit (maska me të cilën e përfaqësojnë veten) - e cila është prezantuar në një libër me vizatime në vitet 80' dhe u bë e famshme në SHBA me filmin "V for Vendetta" - e bëjnë dikë pak më të pasur.

Time Warner ka të drejtat e maskës Anonymous, gjë që do të thotë se merr një pagesë për çdo shitje. Si Anonymous rritet në madhësi, vetëm sa po i jep korporatës më shumë para.

"Ne shesim më shumë se 100,000 maska të tilla çdo vit, dhe deri tani është maska më e mirë dhe më e shitur nga ne", thotë Howard Beige, zv/president i kompanisë Rubie's Costume, një kompani në Nju Jork që prodhon maskën. /albeu.com/
Shtuar më 29/08/2011, ora 18:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori