Shtatë vjet iPhone, ja si ka ndryshuar telefoni (FOTO-LAJM)

Ishte viti 1983, kur Steve Jobs, atëherë një sipërmarrës i ri Sylicon Valley, paralajmëronte shfaqjen e pajisjeve të reja të cilat mund të përdoreshin nga njerëzit në lëvizje.

Kjo ëndërr u bë realitet vetëm në vitin 2007, kur ai paraqiti për mediat smartfonin e parë me logon e mollës së kafshuar. Që atëherë, iPhone ka pësuar shumë ndryshime dhe përmisime. Më lartë po ju paraqesim të gjitha modelet e prodhuara deri më tani nga Apple. /albeu.com/


Shtuar më 10/09/2014, ora 15:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori