Shikoni si duket Audi A6 (FOTO LAJM)

Audi po punon për sjelljen në treg të modelit më të ri A6. Audi A6 do të ketë teknologjinë më të lartë dhe sistemin gjysmë vet lëvizës që mundëson lëvizjen e makinës pa shofer, deri në shpejtësinë 60 kilometra në orë.

Ky është një model i cili do të vijë me disa lloje motorësh si; motori i parë me 2.0-litër me katër cilindra, motor me 4.0- litër V8 TDI me 400 kuaj fuqi, model hybrid që ka motor 2.0 litër TSFI i kombinuar me motor elektrik që ka 122 kuaj fuqi.

Pritet që modeli A6 të dalë në treg gjatë muajit korrik të vitit të ardhshëm. /albeu.com/
Shtuar më 28/04/2015, ora 14:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori