Së shpejti BlackBerry 10
BlackBerry 10 Dev Alpha duket se së shpejti po vjen.
Ajo do të ketë të integruar opsionin e pagesave NFC, dhe rrjetin HSPA, mikro SIM kartelën dhe detaje tjera interesante për përdoruesit final.

Kompania Research in Motion, ka zbuluar versionin e ri të sistemit të saj operativ, si dhe modelin e ri të telefonit BlackBerry, i cili tani ndryshon pamje dhe duket pak a shumë sikurse rivalët e tjerë në treg.

Pajisjet e para BlackBerry me sistemin operativ të koduar me numrin 10, do të paraqiten në treg dikur kah fundi i vitit, ndërsa kompania shpreson se këto risi do ta këndellin atë nga rënia e vazhdueshme.

BlackBerry 10 Dev Alpha do të ketë ekran të ndjeshëm në prekje me 4.8 inç dhe rezolucion orej 1280 x 768 pikselëve.

Shtuar më 02/05/2012, ora 12:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori