Samsung synon shitjen e 700 mijë njësive të Note 8 për një muaj në Korenë e Jugut
Sipas një raporti të ri nga vendi i origjinës së Samsung, kompania synon të shesë një total prej 700,000 njësi Galaxy Note8 në Korenë e Jugut gjatë muajit të parë të disponueshmërisë së pajisjes.

Raporti vëren se gjiganti i teknologjisë do të fillojë furnizimin e numrit të caktuar të njësive deri në fund të këtij muaji. Nga shifra totale, 60% do të jenë 64GB njësi, ndërsa pjesa e mbetur prej 40% do të jenë modele prej 256GB.

Për modelet me 64GB njësi, ato janë ndarë më tej në bazë të ngjyrave – 40% Deep Cyan Blue, 30% Midnight Black dhe 30% Orchid Grey. Ngjashëm, modelet 256GB ndahen në këtë mënyrë: 60% Deep Blue dhe 40% Midnight Black.

Raporti thotë se modeli 128GB dhe variantja e ngjyrës Maple Gold janë përjashtuar nga lista e lansimit. Për atë që është e vlefshme, shifra 700,000 që Samsung synon për Note 8 është pothuajse e njëjtë me atë që kompania arriti me shitjet e muajit të parë të Galaxy S8 në Korenë e Jugut.

Telefoni do të jetë gati për para-porosi në Korenë e Jugut nga data 7 shtator deri më 14 shtator dhe do të dalë në shitje duke filluar nga 15 shtatori. Kohët e fundit, shefi i kompanisë Koh Dong-jin tha se presin të shesin gjithsej mbi 11 milionë Njësi të Note 8 në mbarë botën. /albeu.com/
Shtuar më 02/09/2017, ora 09:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori