Samsung kërkon bllokimin e iPhone 4S në Francë dhe Itali
Samsung Electronics Co. do të përpiqet të ndalojë shitjen e iPhone 4S për Apple Inc.’s në Francë dhe Itali. Samsung, i cili është përfshirë në një garë dhëmb për dhëmb me Apple, për t'u bërë shitësi më i madh në botë i telefonavezgjuar, është duke u përpjekur për fituar një betejë ligjore që ka nisur në prill, kur Apple akuzoi atë për kopjim elementesh kryesore të projektimit në telefonavezgjuar dhe tabletave.

Kompania nga Koreja e Jugut ka kërkuar që të ndalohet shitja e iPhone 4S në tregjet kuçe të Evropës siç janë Franca dhe Italia. Samsung akuzon Apple për ndërhyrjen në tre patenta të saj.

Deri më tani Apple ka fituar pasi gjykatat në Gjermani dhe Holanda kanë ndaluar përkohësisht shitjen e telefona të zgjuar të prodhuar nga Samsung. /albeu.com/
Shtuar më 05/10/2011, ora 13:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori