Samsung dështon testeve për rezistencë ndaj ujit
Samsung Galaxy S7 Active, ka ndaluar së punuari pas vendosjes në ujë për të testuar rezistencën e tij ndaj ujit. Në një provë të fundit telefoni ishte vendosur 1.5 metra në ujë dhe ishte larguar pas një gjysmë ore.

Pasi ishte nxjerr nga uji ekrani i tij nuk përgjigjej dhe kishte shfaqur shenja të gjelbërta. Për t’u siguruar kompania e Samsung e kishte testuar edhe një telefon tjetër, i cili kishte shfaqur gjithashtu simptoma të njëjta.

Telefoni është i certifikuar me IP68. /albeu.com/
Shtuar më 13/07/2016, ora 09:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori