Rusi/ Ndëshkohen ata që përdorin WhatsApp në punë
Qeveria ruse i ka kërkuar Shërbimit të Sigurisë Federale të zhvillojë një sistem për të ndëshkuar funksionarët e shtetit që përdorin programe “të pacertifikuara”, si WhatsApp, për korrespondencën e punës. Lajmi bëhet i ditur nga Izvestia.

Sipas saj, funksionarët mund të pushohen nga puna apo të pezullohen nëse përdorin çfarëdolloj programi të “listës së zezë”, WhatsApp, Viber dhe Telegram.

Kjo iniciativë është prezantuar këtë javë nga komisioni i administrimit presidencial rus dhe programi duhet të ketë përfunduar brenda gjysmës së 2017-tës./albeu.com/
Shtuar më 02/10/2016, ora 23:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori