Rrjetet sociale janë shumë femërore
Kompanitë e rrjeteve sociale po bëjnë më shumë përpjekje për të thithur meshkujt në faqe pasi një studim ka zbuluar se femrat përbëjnë aktualisht 58 përqind të përdoruesve.

Numri i njerëzve që u bashkuan me rrjete të tilla si Facebook dhe Twitter u dyfishua nga viti 2008 -2010 me 850 milion, por numri i përdoruesve meshkuj ra me 3 përqind, thuhet në një studim të Pew Research Center.

Studiuesja Keith Hampton thotë se meshkujt janë më pak të interesuar që të përdorin rrjete sociale si një formë shprehje.

Shtuar më 02/04/2012, ora 14:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori