Risia më e fundit e iPhone 7 (FOTO LAJM)

Apple duket se po punon për të sjellë në treg telefonin që nuk do të ketë nevojë për prekje por vetëm për shikim. Gjiganti kalifornian i teknologjisë ka aplikuar për një patentë e cila quhet “senzorët e prekjeve të shumta".

Kjo teknologji do t’i ndihmonte pajisjet që të detektojnë gishtat ose duart duke lëvizur në ajër, dhe duke e lejuar më pas përdoruesin që të shkruajbutona virtualë dhe t’i përdorë ata me gjeste në ajër.

Sipas përshkrimit të patentës, qëllimi është që të përdoren sensorët për të detektuar lëvizjet e shumëfishta, gjithashtu edhe disa pjesë të trupit. /albeu.com/

Shtuar më 05/02/2016, ora 12:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori