Rinspeed sjell konceptin Dock+Go të makinave (VIDEO)
Kompania zvicerane Rinspeed është e famshme për konceptet e krisura të makinave. Për këtë vit ajo do të hedh në treg modelin Dock+Go. Bëhet fjalë për një makinë smart e cila mund të “zmadhihet”.

Ajo është krijuar falë një moduli të pajisur me dy rrota të tjera është edhe më e madhe se një Smat normal. Prezantimi i saj i parë do të bëhet në panairin e Gjenovas.

Një model i tillë konsiderohet si mjaft e zgjuar dhe e dobishme. Për këtë ka sugjerim se kjo makinë mund të përdoret për të shpërndarë pica. /albeu.com/

Shihni videon:


Shtuar më 21/02/2012, ora 11:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori