Publikohen specifikimet e Samsung Galaxy Alpha (VIDEO)
Publikohen detaje të reja të Samsung Galaxy Alpha. Telefoni ka një kornizë metalike dhe ne pjesen e pasme imitimin e lekures te ngjashme me Galaxy S5. Galaxy Alpha ka gjeresi vetëm 6.7mm dhe peshon 115g. Dimensionet e tjera janë 132.4x65.5, të krahasueshme me ato të GalaxyS5 mini.

Alpha ka një ekran më të madh, një 4.7 " Super AMOLED me rezolucion 720p. Zemra e telefonit është Exynos 5 Octa ndërtuar nga katër cores Cortex-A15 (1.8GHz) dhe katër bërthama Cortex-A7 (1.3GHz). Ka 2GB RAM dhe 32GB per memorjen, jo te zgjerueshme. Ai perdor sistemin operativ Android4.4.4 Kitkat me TouchWiznë krye, duke përfshirë SHealth dhe modalitetin Ultra-low power. Telefoni gjithashtu ka një lexues per gjurmët e gishterinjve dhe sensor per matjen e rrahjeve te zemres. /albeu.com/
Shtuar më 28/08/2014, ora 10:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori