Pse iPhone 8 Plus ka kamerën më të mirë?
Apple ka goditur (përsëri) me kamerat në telefonat e saj më të rinj, sipas disa rishikimeve të hershme. iPhone 8 ka një kamera primare 12MP në anën e pasme me një lentë f / 1.8 dhe stabilizim optik të imazhit. Plus shton një më shumë me një hapje f / 2.8. Të dy 8 dhe 8 Plus kanë kamera sele me 7 megapikselë.

TechCrunch: Gama e Lartë Dinamike (HDR) është përmirësuar në mënyrë masive, thotë TechCrunch. Përmirësimet e sesnorit të gjerësisë dhe teleobjektivës në 8 Plus lejojnë “sasinë të madhe të informacionit që duhet të shtyhet përmes tubacionit për të mbështetur video 4K në 60 korniza për sekondë dhe super slo-mo 1080p në 240 FPS”.

The Verge: “Ne vrapuam përrreth për xhirime me një iPhone 8, një Pixel XL, S8 dhe një iPhone 7 në auto, dhe iPhone 8 prodhoi imazhet më konsistente dhe më të pasura të grupit, megjithëse Pixel ishte tues i qartë disa herë , sidomos në dritën ekstreme të ulët. DxOMark: IPhone 8 Plus është I pajisur me aparatin më të mirë të pajisjeve mobile që ne kemi testuar ndonjëherë. Rezultati i përgjithshëm i tij i DxOMark Mobile prej 94 vendos një rekord të ri, duke mposhtur 90 pikë për të dy Pixel e Google dhe HTC U11, si dhe 92 që i vetmi iPhone 8 i vetëm shënoi.
Shtuar më 25/09/2017, ora 10:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori