Porsche sjell modelin e ri Cayman GT4 RS (FOTO LAJM)

Porsche pas prezantimit të modelit Caymanit GT4, po planifikon një model të ri Cayman GT4 RS. Porsche Cayman GT4 RS, mendohet se makina do të jetë më e lehtë dhe më e fuqishme se modeli standard Cayman GT4.

Modeli standard Porsche Cayman GT4 ka motor 3.8 litër me 385 kuajfuqi. Kjo makinë shpejtësinë prej 0 në 100 kilometra në orë e arrin për 4.4 sekonda, ndërsa shpejtësia maksimale që mund ta arrihet nga Porsche Cayman GT4 është 295 km/orë. /albeu.com/
Shtuar më 09/03/2015, ora 10:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori