Plas keq brenda Facebook-ut, ish-drejtuesi shokon me deklaratën e fundit
Pëlqej
Facebook mbetet një ndër rrjetet sociale më të përhapura në botë me mijëra e miliarda përdorues.

Pavarësisht suksesit të madh që po korr, të gjithë jemi të njohur edhe me efektet negative të tij.

Një ish-ekzekutiv i Facebook ka deklaruar se ndihet fajtor për punën e tij e cila po shkatërron shoqërinë duke ju bashkuar kritikave në adresë të rrjetit social.

Chamath Palihapitiya, i cili ka qenë zëvendës president pranë "Facebook" deri në 2011-ën tha se Facebook po shkatërron shoqërinë dhe mënyrën sesi funksionon ajo.

“Kjo nuk ka të bëjë me reklamat Ruse, ky është një problem global i cili po shkund themelet mbi të cilat ngrihen sjellet njerëzore dhe ndërveprimi mes tyre.”- ka deklaruar ai. /albeu.com/
Shtuar më 13/12/2017, ora 13:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori