Përdoruesit e iPhone bëni kujdes! Virusi i ri mund t'ju marrë Apple ID (FOTO LAJM)

Pëlqej
Përdoruesit e iPhone janë paralajmëruar për një lloj të ri mashtrimi që ka të bëjë në dhënien e ID-së së Apple.

Kutitë e identifikimit zakonisht shfaqen kur përpiqeni të instaloni ose përditësoni një aplikacion dhe t'ju kërkojë të shkruani fjalëkalimin tuaj të Apple ID para se të vazhdoni, përcjell albeu.com.

Nëse futni fjalëkalimin në një nga kutitë e rreme, sulmuesi mund ta vjedhë dhe ta përdorë për të hyrë në informacionin tuaj të kartës së kreditit.

Prandaj bëni kujdes! /albeu.com/


Shtuar më 12/10/2017, ora 09:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori