Pamja ndryshe e Evropës (VIDEO)
Astronautët në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës, kanë bërë të mundur që të realizojnë një video duke na e prezantuar Evropën nga hapësira. Kjo është një viedeo e cila tregon dritat e natës në Evropë dhe Afrikën e Veriut.

Ekspedita 43, ka vërejtur një seri të fotografive, teksa anija kozmike kaloi Mesdheun më 26 mars. Pastaj të gjitha fotot janë të bashkuar në një video dhe është postuar në rrjetin e YouTube.

video janë të përfshirë thuajse të gjithë qytetet evropiane, duke filluar nga Gjibraltari deri në Ballkan e tregon nga dy këndvështrime të ndryshme. /albeu.com/

Shtuar më 12/04/2015, ora 10:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori