Ora ZenWatch funksionale me telefonat inteligjentë
Firma Asus do të lanccojë orën ZenWatch më të re në teg e cila funksionon dhe me telefonat e menccura. Ora e re do të operojë me sistemin operativ Android 4.3 dhe ka një ekran të lakuar me 2.5-inç, pajisja vjen me 9 sensorë dhe monitor për të rrahurat e zemrës, si dhe veçori tjera për fitnes.

Ora përbëhet nga procesori Qualcomm Snapdragon 400, 512 megabajt RAM dhe 4 gigabajt memorie të brendshme. Asus ZenWatch muajin e kaluar është promovuar në Amerikë, ndërsa pritet që me 23 dhjetor të lpromovohet në Britaninë e Madhe. /albeu.com/
Shtuar më 18/12/2014, ora 10:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori