Nokia shet 260.000 smartphone për një ditë
Nokia
Performana e iPhone dhe Samsung bëri që Nokia të shënojë ulje kohëve të fundit. Por, si duket kjo nuk do të zgjasë shumë gjatë, pasi Nokia ka arritu të shesë brenda ditës 260.000 smartphone.

Deri më tani, rekordi ishte i iPhone, i cili shiti 80.000 iPhone për një ditë por duket Nokia ka në plan të rikthehet në treg.

"Ne do të vazhdojmë të punojmë edhe me shumë, edhe pse kemi drejtor të ri, punët do të shkojnë shumë mirë. Kjo është e drejtë, ne do të kalojmë konkurentët më të mëdhenj botërorë dhe do kemi një diferencë të madhe", u shpreh njëri nga menaxherët e Nokia-s në blogun zyrtar të kompanisë (albeu.com)
Shtuar më 14/09/2010, ora 19:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori