I mrekullueshëm, njihuni me versionin e fundit të Mercedez Benz (FOTO LAJM)

Versioni i fundit i Mercedes Benz është Vision EQS, që përfaqëson planet e kompanisë për të ardhmen e makinave elektrike.

Makina elektrike kap 100 km/orë për 4.5 sekonda dhe ka shpejtësi maksimale prej 200 km/orë.

Ky koncept është pjesë e nismës së kompanisë për të prodhuar makina që nuk lëshojnë fare gazra dëmtues brenda 20 viteve të ardhshme.
Shtuar më 28/09/2019, ora 17:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori