Njihuni me biçikletën-makinë që do ‘pushtojë’ rrugët (VIDEO)
Një kompani ka krijuar automjetin më të vogël që ekziston në botë, i cili i ngjason me një biçikletë me strukturën e makinës që është shumë praktike për përdorim të përditshëm.

Podride’ mendohet që të jetë ndër mjetet që do të përdoren më shumë nga njerëzit dhe nuk do të ketë një kosto shumë të lartë.

Kjo ka avantazhe për njerëzit që dëshirojnë të kenë një mjet sa më praktik, i cili mund të përdoret në ditë me diell dhe shi.

Shpejtësia e saj arrin deri në 25km/h dhe mund të marrë kthesat me lehtësi pa u munduar për ekuilibrin. Një automjet i tillë mund të përdoret pa pasur nevojën e një patente./albeu.com/
Shtuar më 23/03/2017, ora 21:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori