Një koleksion i çmuar i makinave Ferrari (FOTO-LAJM)

Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Ai ka dizenjuar disa nga makinat më të bukura në historinë e automobilizmit. Një koleksion i çmuar i makinave të Ferrarit të dizenjuara nga "Kumbari i dizenjimit të makinave" janë ekspozuar në nder të kontributit të tij.

Sergio Pinifarina është autori i disa prej makinave ikonë italianë në 60 vitet e fundit.

Nga klasiket deri tek modernet bëjnë pjesë në këtë prezantim ndërsa një vend të rëndësishëm zënë edhe makinat e garave. /albeu.com/
Shtuar më 13/11/2012, ora 12:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. 

Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit

Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit