Një filxhan kafe, pa pasur nevojën e aparatit
Aparati i parë i kafesë në botë, ju lejon të beni një filxhan kafeje, ndërsa jeni ne lëvizje. Sistemi 1,50 £ (1,70 $) i Growers Cup punon si një qese çaji për kafe.

Uji i miksuar me kafe, më pas hidhet nëpër një filtër në një tjetër dhomëz. Nje qese përmban (18g) kafe vendi, që zë dy gota. Dhe tani, ne fansat e kafes mund të gjejmë filtrat e kafesë edhe kur jemi në lëvizje, falë makinës së parë të kafesë në botë. Ky produkt punon njësoj si një qese çaji për kafen dhe premton një kualitet të lartë, vetëm duke i hedhur ujë të nxehtë qeses së çajit.

Ky sistem është krijuar nga Ulrik Rasmussen 46 nga Danimarka, kur atij i mbaruan filtrat e kafes për pajisjen e kafes në shtëpinë e tij. /albeu.com/
Shtuar më 06/05/2014, ora 18:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori