Në vitin 2017, mbi 5 miliardë përdorues të telefonisë celulare
Pëlqej
Deri në vitin 2017 numri i përdoruesve të telefonisë celulare në të gjithë botën do të arrijë në 5,1 miliard njerëz nga 4.3 miliardë që janë tani. Grafiku më lartë, krahason depërtimit e telefonisë mobile në vitin 2013 dhe parashikimet për 2017 në rajone të ndryshme të botës.

Azia do të jetë rajoni që do të shohe rritjen më të madhe, tashmë është shtëpia për përdoruesit më të medhenj te telefonit celular. 2,4 miliard njerëz përdorin telefonat celularë në këtë kontinent, një shifër qe parashikohet të rritet në 2.9 miliardë deri në vitin 2017. /albeu.com/
Shtuar më 04/10/2013, ora 14:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori