Në Shkurt vjen Samsung Galaxy S4
Samsung synon të lançojë telefonin e tij të ardhshëm Galaxy S4 dhe e të zëvendësojë Galaxy S III, që në Shkurt 2013">2013, duke ruajtur presionin e saj mbi iPhone-in e Apple-it.

Telefoni i ri do të zbulohet në Kongresin Botëror të Celularëve 2013">2013 në Barcelonë, tha një ekzekutiv i paidentifikuar nga Samsung-u për gazetën The Korea Times, me një prezantim global në mars, ndryshimi më thelbësor mund të jetë një ekran më i madh, deri në 5 inç në përputhje me burimin e brendshëm, njofton krokodili.com.

Kjo e bën Galaxy S 4-ën të devijojë drejt territorit “phablet”; Galaxy S III përdor një ekran 4.8 inç, i cili u ndryshua nga 4,3 inç, që kishte versioni i pare i Galaxy S II. është njoftuar se Samsung-u do të përdorë përsëri teknologjinë e saj OLED, ose mund të përdorë një ekran fleksibël.

Specifikime të tjera priten të përfshijnë LTE, procesorin e tij Samsung Exynos quadcore, në vend të bashkimit Exynos dhe Qualcomm Snapdragon, që janë në telefonat aktualë. Ashtu si modeli aktual, ai do të përdorë sistemin Android. /albeu.com/
Shtuar më 17/09/2012, ora 15:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori