Në hapësirë kanë nisur të rriten kunguj dhe brokoli
Në hapësirë kanë nisur të rriten kunguj dhe brokoli. Po po ky është projekti i fundit i NASA-s. Sipas përllogaritjeve të para të ekspertëve projekti do të ishte shumë i vlefshëm nëse në Tokë përfundojnë rezervat ushqimore, pa llogaritur edhe faktin se një “perime hapësinore” do të ishte shumë e mirë për astronautët që qëndrojnë për një kohë të gjatë me misione ne hapësirë. /albeu.com/
Shtuar më 12/09/2013, ora 14:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori