Në 2015-n, ruset në Hënë
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Pas misionit të saj në vitin 1973, Rusia po planifikon të kthehet në Hënë 40 vjet pas misionit të fundit. Duke filluar nga viti 2015, Rusia do të ngrejë një qendër të re në Vostochny, në rajonin e Siberisë, jo larg nga kufiri me Kinën. Për këtë qendër rusët kanë investuar 1 miliard dollarë.

Projekti rus për të pasur një bazë të plotë në Hënë do të kaolë përmes katër fazave. Lëshimi i parë i sondës ruse do të bëhet në fillim të vitit 2015. /albeu.com/
Shtuar më 15/01/2013, ora 10:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. 

Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit

Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit