Nė 2015-n, ruset nė Hėnė
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Pas misionit tė saj nė vitin 1973, Rusia po planifikon tė kthehet nė Hėnė 40 vjet pas misionit tė fundit. Duke filluar nga viti 2015, Rusia do tė ngrejė njė qendėr tė re nė Vostochny, nė rajonin e Siberisė, jo larg nga kufiri me Kinėn. Pėr kėtė qendėr rusėt kanė investuar 1 miliard dollarė.

Projekti rus pėr tė pasur njė bazė tė plotė nė Hėnė do tė kaolė pėrmes katėr fazave. Lėshimi i parė i sondės ruse do tė bėhet nė fillim tė vitit 2015. /albeu.com/
Shtuar më 15/01/2013, ora 10:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.