Ndryshimi i klimës, ja si do të jetë Londra në 2100-n (FOTO-LAJM)

Ndryshimi i klimës dhe ndikimi që do të ketë ajo në të ardhmen në botë është subjekt i një debati të nxehtë mes ekspertëve, një pjesë e të cilëve mendojnë se efektet do të jenë minimale. Por ka edhe nga ata të cilët parashikojnë skena të shkatërrimit.

Por si e imagjinojnë artistët, Londrën pas 100 vjetësh apo edhe më shumë. Sipas një skenari ngrohja globale mund të shkatërroje kryeqytetin britanik duke përmbytur atë apo anasjelltas duke e kthyer në shkretëtirë. /albeu.com/
Shtuar më 13/09/2014, ora 12:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori