Muzika në iPhone kontrollohet me një lëvizje dore (VIDEO)
Përdoruesit e iPhone, iPad dhe iPod Touch, tani mund të shijojnë avancimin e teknologjisë. Të gjithë ata të cilët përdorin aplikacionet e muzikës, mund t’i kontrollojnë ato fare thjesht, vetëm nëpërmjet vendosjes së një unaze në gisht. Ky aplikacion kushton 25 dollarë.

iRing u përgjigjet lëvizjeve të dorës për të bërë veprime specifike në një aparat iOS. E vendosur në gisht, unaza double-sized komunikon me kamerën e aparatit, e cila lexon gjestet.

Përdoruesi i aparatit celular thjesht duhet të lëviz dorën poshtë e lart, majtas apo djathtas, ose rrotullojeni për të kontrollojë veprime të tjera. /albeu.com.
Shtuar më 17/01/2014, ora 18:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori