"MSN Messenger" mbyllet pas 15 vjetësh
Pas 15 vjetësh shërbimi "MSN Messenger" ose "Live Messenger" do t'i lërë përfundimisht rrugë të lirë shërbimit "Skype".

Vendimi ishte marrë që në vitin 2013 edhe për shkak të konkurrencës së rrjeteve sociale dhe formave të tjera të chat-imit, por në Kinë ky shërbim ka vijuar të funksionojë.

"Skype" është blerë nga Microsoft në vitin 2011 për 8,5 mld dollarë. /albeu.com/
Shtuar më 01/09/2014, ora 12:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori