E FUNDIT/ Makina përplas 10 vjeçarin në Vlorë
Microsoft, 250 milionë dollarë për qendrën globale të të dhënave
Microsoft pritet të ndërtojë një qendër të madhe globale të të dhënave në Finlandë. Në këtë ndërmarrje pritet të investohen më tepër se 250 milionë dollarë në kapitalin dhe operacionet e qendrës së të dhënave.


Microsoft-i ka një qendër tjetër evropiane të të dhënave në Irlandë dhe, sipas Data Center Knowledge, është duke u zgjeruar në rajone të tjera përreth botës si Australi dhe Azi Juglindore.

Shtuar më 06/09/2013, ora 13:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori