Messenger tashmë më i sigurt, ja çfarë risie ka sjellë Facebook
Facebook njoftoi se është duke testuar mundësinë e krijimit të bisedave “sekrete” brenda shërbimit të aplikacionit Messenger.

Bisedat e reja “sekrete” do të jenë të pa aksesueshme, që do të thotë se Facebook nuk do të jetë në gjendje t’i lexuar ato, ose t’i dorëzojë tek autoritetet e zbatimit të ligjit,në rast se ata do t’i kërkojnë.

Përdoruesit do të mund ta caktojnë një orar të caktuar për bisedat e tyre sekreteMessenger, të cilat do të fshihen pas një periudhe të caktuar kohe.

Platformat e tjera të mesazheve që e kanë aplikuar këtë metodë të protokollit të sigurisë janë iMessage të Apple dhe platforma të tjera të mesazheveFacebook, si WhatsApp. /albeu.com/
Shtuar më 01/03/2017, ora 23:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori