Mercedezi i ri, Brabus Black Baron
Brabus
Mercedes-Benz nuk rresht së krijuari makina, që na bëjnë të ëndërrojmë. Krijimi i saj më i ri i serisë Brabus">Brabus na lë pa fjalë. Makina është quajtur Brabus">Brabus Black Baron (Baroni i Zi). Ajo ka formën e një E-Class-i aktual.

Baroni iZi ka në dispozicion të tij 800 kuaj fuqi dhe arrin shpejtësine maksimale, e cila është elektronikisht e kufizuar, 350 km/h, por për ata që janë të apasionuar prej shpejtësise dhe duan ta largojnë kufizimin Baroni i Zi mund të arrijë deri ne 370 km/h.

Çmimi i kësaj supermakine është 600.000 euro (Albeu.com)
Shtuar më 28/09/2010, ora 12:52
Tage: Brabus

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori