Mercedes prezanton modelin e ri elektrik (FOTO LAJM)

Mercedes-Benz ka shfaqur modelin e ri të makinës nga kompania, SLS AMG Coupé Electric Drive me katër motorë elektrik.
Kompanitë e prodhimit të makinave janë vënë në garë në Paris Motor Show për të sjellë markat e tyre më të reja ndërsa një rëndësi ata po i kushtojnë edhe makinave elektrike.

Mercedes">Mercedes-Benz ka shfaqur modelin e ri të makinës nga kompania, SLS AMG Coupé Electric">Electric Drive">Drive me katër motorë elektrik. Ajo prodhon 740Hp kuaj fuqi dhe mund të arrijë shpejtësinë 62mph për 3.9 sekonda. Ndërsa, shpejtësia maksimale është e limituar elektronikisht në 155mph.

Makina e fuqizuar me bateri, mund të punojë deri në 249.4 km dhe i duhen tri orë për t’u rimbushur ndërsa ajo kushton rreth 540 mijë dollarë, dy herë më shumë se modeli SLS AMG GT i fuqizuar në motorin me benzinë. /albeu.com/
Shtuar më 01/10/2012, ora 12:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori