"Mercedes-Benz" tërheq 400 mijë makina nga tregu
Prodhuesi i makinave "Mercedes-Benz", pronar i gjermanit Daimler, njoftoi tërheqjen e 400 mijë automjeteve në Britaninë e Madhe për probleme në hapjen e airbagëve.

"Tërheqja përfshin modelet Classes A, B, C dhe E si dhe CLA, GLA dhe GLC dhe përqendrohet në automjetet e shitura nga nëntori 2011 dhe korriku 2017", sipas një zëdhënësi të "Mercedes".

Ky i fundit theksoi se problemi nuk lidhet me skandalin e prodhuesit japonez "Takata" që tërhoqi rreth 100 milionë airbagë në mbarë botën, përcjell Atsh.

"Mercedes" theksoi se kishte konstatuar në rrethana të rralla një problem teknik që mund të çojë në një shkarkesë elektrike që mund të shkaktojë hapjen e airbagëve.
Shtuar më 17/10/2017, ora 10:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori