McLaren liron një "bishë" të tipit Mazda (FOTO LAJM)

Fakti se makinat e serisë Mazda nuk shquhen për hijshmëri dhe motor të zhurmshëm, nuk e ka ndaluar dizajnuesin e veturave Jao Dias që ta krijojë një veturë sportive të po kësaj serie.

Dias ka punuar në McLaren që nga viti 2016, i cili ishte njëherësh edhe stillisti kryesor i Range Rover Velra dhe Elva.

Sidoqoftë, për sa i përket përformancës, sipas CarBuzz, makina ka përformanca që përkojnë me një model sportiv, ani pse nuk është dhënë ndonjë detaj specifik.

Megjithatë, firma për prodhimin e makinave ende nuk e kanë aprovuar modelin për prodhim. /
Shtuar më 23/06/2020, ora 09:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori