Mbi 1 milionë adresa Facebook-u në Maqedoni
Në Maqedoni ka më shumë se 1 milionë adresa Facfebook-u.

Sipas faqes së internetit "Internet World Stats", 61.5 % e popullatës janë përdorues të rrjetit social, Facebook.

Në të gjithë Maqedoninë rezulton që të kenë profil në Facebook 936 mijë persona.

nivel evropian, interneti përdoret nga 566 milionë njerëz dhe 251 milionë kanë adresë Facebook-u.

nivel global, interneti ka 2.81 miliardë përdorues dhe Facebook përdoret nga 980 milionë persona. /albeu.com/

Shtuar më 01/10/2014, ora 16:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori