Makinat me tė shitura pėr 2012 (FOTO-LAJM)

1. Ford Fiesta per 2012 ka shitur 104,288 makina
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Edhe pse tregu i makinave ėshtė i lidhur me ecurinė e ekonomisė, disa kompani tė cilat merren me shitjen e automjeteve vazhdojnė tė kenė shitje tė mira nė treg.

Telegraph.co.uk paraqet njė listė me dhjetė nga modelet mė tė shitura gjatė vitit 2012 ku Volkswageni dhe Fordi vazhdojnė tė dominojnė tregun e makinave nė Evropė. /albeu.com/
Shtuar më 15/12/2012, ora 13:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.