M50D versioni më i ri i BMW X6 (FOTO LAJM)

BMW X6 është një makinë, e cila për një pjesë duket se harxhon shumë, por jo më tashmë që ajo sjell versionin e ri M50D. Ky është një verson i cili mendohet se harxhon më pak se një Volkswagen E-up.

BMW X6 me version M50D ka një motor turbo me 6 cilindra, me 381 kuaj fuqi dhe kap 100 kilometra në orë për 5.2 sekonda. Mendohet se shpejtësia maksimale e saj është 250 km/h dhe shpenzon 6.6 litra.

Për të gjithë të apasionuarit makinën mund ta marrin kundrejt vlerës prej 87.300 euro. /albeu.com/
Shtuar më 05/01/2015, ora 12:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori