Lumia 735 del në treg 2 tetor në Britaninë e Madhe
Duke filluar nga 2 tetori në Mbretërinë e Bashkuar del në treg Lumia 735. Ky është telefoni i parë në Mbretërinë e Bashkuar i cili ka Windows Phone 8.1 me update Lumia Denim nga kutia.

Ajo përmban një ekran 4.7 " OLED me një rezolucion 720p, një CPU 1.2GHz quad-core dhe 1GB RAM.
Memorja e brendshme është 8GB dhe në pjesën e pasme, ka një kamera 6.7 MP me LED flash dhe optikë Carl Zeiss. Lumia 735 gjithashtu pretendon të jetë e mirë për selfies me një lente te gjere kamera 5MP 1080p. E fundit, por jo më pak e rendesishme, një version beta i Cortana është gjithashtu në dispozicion për përdoruesit në Mbretërinë e Bashkuar. Lumia 735 është gjithashtu në dispozicion me SIM te dyfishtë dhe variantin 3G. /albeu.com/
Shtuar më 24/09/2014, ora 17:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori