Identifikohen dy nga grabitësit e miliona eurove në aeroportin e Rinasit
Lotus zbulon motorin e së ardhmes (FOTO-LAJM)

Kompania britanike e prodhimit të makinave Lotus ka zbuluar motorin e saj të ri. Lotus nuk ka dhënë ende shumë detaje rreth këtij motori të së ardhmes por kompania ka bërë të ditur se ky prototip u relizua pas dy vitesh pune.


Ky projekt u realizua nga Kodewa e cila njoftoi se së shpejti ky motor do të jetë në rrugë. C-01 kombinon fuqinë nëpërmjet një motori V-binjak me një trup të veçantë projektuar nga Daniel Simon i krijuar nga fibra karboni dhe çeliku. /albeu.com/
Shtuar më 22/02/2014, ora 13:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori