LG bashkëpunon me Qualcomm për serinë e smartphoneve G
LG dhe Qualcomm njoftuan bashkëpunimin e tyre në smartphone e ardhshëm te serise G. Pasardhësi i G OptimLus G do te kete chipsetin e fundit Snapdragon 800, me quad core Krait 400CPUs. Chipseti i fundit Qualcomm premton deri në 75% performancë më të mirë sesa Snapdragon Pro S4.

Shkrimi per shtyp shkon më tej për duke treguar disa nga karakteristikat kryesore te Snapdragon 800. Ato përfshijnë mbështetje të avancuar për 4G LTE, video HD , si dhe menaxhimi më të mirë per energjine. /albeu.com/
Shtuar më 20/06/2013, ora 11:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori