Lenovo prezanton smartfonin e parë Google Tango (FOTO LAJM)
Lenovo lançoi Phab2 Pro, smartfoni i parë Project Tango, në një event të Tech World në San Francisko. Zbulimi vjen më shumë se dy vjet pasi Google prezantoi Project Tango, (në atë kohë), përpjekjet e saj eksperimentale për të sjellë vizionin kompjuterik dhe aftësitë 3D për smartfona dhe tableta.

Përveç kamerave tipike dhe sensorëve që furnizojnë më së shumti smartfonët, pajisjet Tango janë të pajisura me sensorë lëvizjeje dhe thellësie, së bashku me softuer vizioni kompjuterik, për të krijuar përvoja të shtuara që përndryshe do të jetë e mundur në një smartfone.
Shtuar më 14/06/2016, ora 10:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori