“Lenovo Phab 2 Pro”, telefoni i parë me kamerën ë veçantë “Google Tango” (VIDEO)
Lenovo ka prezantouar “Phab 2 Pro” i cili do të jetë telefoni i parë me “Google Tango”.

Telefoni do të hidhet në treg më 1 Nëntor.

Phab 2 Pro” ka veçori mjaft të veçanta në sajë të sensorëve ekstra-të mëdhenj dhe tepër të ndjeshëm të kameras Google Tango në pjesën e pasme të pajisjes, që lejon telefonit të ndajë hapësira fizike, të ndjek pozicionin e saj në një dhomë, dhe të ndjekw objekte.

Phab 2 Pro” do të kushtojë 499 $ dhe përveç sensorëve Tango do të pajiset me ekran qHD 6.4 inç, proçesor Snapdragon 652 pr, 4GB RAM dhe bateri 4,000mAh. /albeu.com/


Shtuar më 28/10/2016, ora 23:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori