Lajm i mirë! Të rinjtë po braktisin rrjetet sociale
Pëlqej
Sipas Origin, një kompani marketingu me bazë në Boston të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Facebook-u, Tëitter-i dhe Instagram-i po shohin se si të lindurit pas vitit 1994 po çregjistrohen gjithmonë e më shumë prej tyre. Ndërsa, ata që nuk çregjistrohen, kalojnë më pak kohë në to.

I vetmi rrjet social që po i shpëton këtij trendi rënës është Snapchat-i.

Sipas studimit të Origin, të rinjtë po lënë pas dore rrjetet sociale sepse mendojnë se janë humbje kohe dhe se këto rrjete po i bëjnë që të mendojnë negativisht. /albeu.com/

Shtuar më 10/03/2018, ora 10:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori