Kush do e dëshironte një Audi të tillë? (FOTO LAJM)

Kompania për rregullimin e makinave HPerformance ka shtuar shumë kuaj fuqi në Audi TT RS. Tashmë modeli TT RS, me motorin 2.5 litërsh me 5 cilindra, zhvillon 740 kuaj fuqi.

Në këtë Audi, inxhinierët kanë investuar 50 mijë euro, duke i shtuar GTX-35 turbocharger, mënyrën e shkarkimit, frenat nga qeramika të marrë nga R8, dhe shumë gjëra të tjera, dhe, si rezultat, kanë mbërritur plot 740 kuaj fuqi.

Ndërkohë akoma nuk dihet informacione të tjera lidhur me risitë e sjella përveç fuqisë në këtë model. /albeu.com/

Shtuar më 19/11/2015, ora 13:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori